Gazety gierkowe

Homepage Forumy Od rzeczy Nerdostwo Gazety gierkowe

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • Autor
    Posty
  • #5384
    John J Adams
    Keymaster

    Ostatnio będąc w kiosku uświadomiłem sobie, że nie mam pojęcia jakie są teraz na rynku tytuły prasy growej.

    Kiedyś sprawa była prosta:
    – Top Secret
    – kultowy Secret Service
    – jeszcze bardziej kultowy Gambler
    – dziwaczny Świat Gier Komputerowych
    – również dziwaczny CD Action
    – potem gdy pojawił się Reset zacząłem tracić wątek.

    Teraz w kiosku widzę ku swemu zdumieniu tylko CD-Action w klasycznym designie i jakieś konsolowe esy-floresy.

    Stąd moje pytanie: Czy są jeszcze na rynku jakieś trącące kultem tytuły growe, czy też został sam bełkot w stylu "2 zdania tekstu, a screen na 2 strony"?

    #5385
    Zyll666
    Participant

    Nie ma. CD-Action zdominowało rynek i jednocześnie jego poziom spadł na pysk . Grono redaktorskie zmieniło się niemal całkowicie. Niektórzy wylecieli z różnych powodów (El General Magnifico), inni sami uciekli (Eld) Przy okazji boleśnie dostałem w ryj rzeczywistością, gdy dzięki blogowi EGM-a dowiedziałem się, że całe to ich potępianie piractwa , którym byłem w dawnych czasach natchniony aż do zrzygania, to mydlenie oczu czytelnikom. Że nie wspomnę o tym, że nad tym magazynem unosi się smrodek kupowanych recenzji. Z CD-Action zrezygnowałem, a w następstwie przestałem kupować pisma o tej tematyce.

    Są jeszcze Play oraz Komputer Świat Gry, nie wiem jak z ich aktualnym poziomem, ale ten pierwszy nigdy specjalnie mnie nie zachwycał. A ten drugi jest nieco zbyt surowy jak na gazetę "gierkową".

    #5386
    Bezel
    Participant

    @Zyll666
    A MacAbra został (czy jak się pisało jego xsywe) czy też odszedł? Kogo jeszcze pamiętam z CDA, Smuggler, Mr Jedi, Czarny Ivan, Blood. Jakbyś był tak uprzejmy to podaj link do bloga EGM.

    #5387
    Zyll666
    Participant

    http://egmunrated.blogspot.com/?zx=56344e6b7a69a645

    MacAbra jest głównym redaktorem, i powodem odejścia EGM-a. Panowie aktualnie cholernie się nie lubią, zresztą Mac Abra raz pojawił się w komentarzach na blogu. W sprawach CD-Actionowych zalecam wkopać się głęboko w archiwum. Poszlaki wskazują, że Smuggler to tak naprawdę Mac Abra. Jedi opuścił CDA dawno temu, poświęcając się swojemu hobby, czyli Japonii. Z tego co wiem, udziela się w Action Redaction. Czarny Ivan i Blood to też już stare czasy.

    #5388
    M
    Member

    CD Action pamiętam ze złotych czasów gdy były oddzielne płyty na DOS i Windows 😉

    Pamiętam też jak krążyłem po Warszawie bezskutecznie szukając numery 96 SS…

    #5389
    John J Adams
    Keymaster

    No właśnie CD Action jak dla mnie zawsze było odmienne, bo o ile inne tytuły uprawiały styl radosno-ziomalski, ten periodyk od pierwszych numerów jechał klimatem "Szanowni Państwo". Dlatego też kupiłem kilka sztuk dla pełnych gierek, a potem zaczął się kulać internet i straciłem zainteresowanie taką prasą w ogóle. Nie pojmuję dlaczego ze wszystkich tytułów, które mógł przejąć Wielki Kapitał wybrano właśnie ten.

    #5391
    Carbon Unit
    Member

    @M
    To było jedno z najstraszniejszych wydarzeń w moim życiu, ze 2 miesiące chodziłem po kioskach za SS'em po kilku miastach okolicznych.
    RIP SS.

    #5392
    M
    Member

    Tak, wtedy net raczkował i redakcja nie mogła wrzucić na Fejsa czy Tweeta że kopnęli w kalendarz.

    #5393
    Rif Starfire
    Participant

    Redakcja sama była zaskoczona. Numer był złożony i z tego co pamiętam zapłacono za teksty.

    #5394
    Carbon Unit
    Member

    Wtedy się zaczęły czasy, kiedy dzieciarnia zaczęła dominować na rynku gier, w gazecie miały być dema i obrazki na całą stronę, a nie inteligentne recenzje i ciekawe artykuły. SS się spóźnił z dodawaniem CD do gazety (choć jako pierwszy zrobił to wiele lat wcześniej ale tylko jako bonus, pamiętam Gulasha opowiadającego o czymś tam przy muzyce do Mortal Kombat), dodawać zaczęli ale za późno, jak już CD Action rynek zdobywał, bo dodawał nie tylko dema ale i pełne gry, za to cenę miał kasującą. Parę lat później powrócił Reset, składanka ekipy z SSa i starego Reseta + jakiś nowy narybek, ale to już nie było to ani długo nie wytrzymało na rynku, znowu, fajne recenzje to nie było to, czego rynek potrzebował, obrazki + dema i gry.

    P.S. Aż się łezka w oku kręci, jak spojrzę na stare (bardzo stare) wydania SSa a tam "kurwy" i "chuje" w podpiskach pod screenami, jeszcze zanim zjebana cenzura weszła w życie.

    #5395
    Rif Starfire
    Participant

    Pamiętam, że siostra jednego z czytelników SS nie chciała dawać. Decybeliusz oznajmił, że za kilka lat zacznie. Teraz już nie ma jego tego zweryfikować, ale pewnie miał rację.

    #5396
    Interdyktor
    Participant

    A Cyber Mycha wychodzi jeszcze? To była dobra gazeta…

    #5397
    Zyll666
    Participant

    Nie wychodzi. Co zabawne, w ostatnim okresie działalności porzucili familijny profil. A nazwa pozostała. Niezbyt szczęśliwe połączenie.

    #5892
    John J Adams
    Keymaster

    Ciekawy tekst w temacie:
    [url]http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,13565377,20_lat_temu_ukazal_sie_pierwszy_numer__Secret_Service__.html?bo=1[/url]

    #5893
    Red
    Participant

    Ciekawy artykuł, dzięki :). Co do gazet obecnie, z tych o rodowodzie PeCetowym pozostał Komputer Świat Gry (do którego przeszło sporo ludzi z Clicka) i CD Action, z konsolowych to jest jeszcze PSX Extreme, Neo Plus zawiesił działalność i nie wiadomo, czy wróci (raczej nie, bo Gulash przeszedł jakąś poważną operację i nie może zająć się pismem, wyniki sprzedaży pewnie też nie były szałowe). BTW, ktoś pamięta jeszcze, jak w CDA Eld pisał o swoich perypetiach z żoną, rozwodem i młodszym synem? Nie ma już EGM-a, odszedł na emeryturę, a jego syn zmarł rok temu (Patryk "Anakha" Sawicki). Ogólnie teraz widać, że celują bardziej w stronę ekskluzywnych relacji i dobrych pełniaków, zamiast Marka Lenca głównym rysownikiem został Otis, znany z Cartoon Wars. W sumie wyleciały wszelakie rubryki o książkach, komiksach, muzyce czy rubryki z felietonami recenzentów. Kurde, jaki ja jestem stary :d.

    EDIT: [url]http://markolf.pl/forum/viewtopic.php?t=5218&postdays=0&postorder=asc&start=2075[/url] – wątek, w którym są opisane wszelakie przetasowania wśród redaktorów pism gierkowych.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.